Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Przed wymianą.... +- 386 mm

    Po wymianie ... +- 400 mm.
    Wymiana na Lesjofors HD
    PAOLO ESCO w ASO wymieniałeś?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leonn
      w ASO wymieniałeś?
      tak się złożyło Byłem oglądać O III i Superba i zgadałem się na temat wymiany sprężyn (termin mi odpowiadał bo akurat miałem dziś wolne)... Cena 150 zł ( napewno można taniej) ale muszę powiedzieć, że wymiana spreżyn była zrobiona naprawdę sprawnie i fachowo. Widać, że machanik "znał się na rzeczy" a nie eksperymentował.
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Niesamowite jak to szybko można załatwić wymianę sprężyn w ASO - wystarczy je sobie kupić i wyskoczyć ze 150PLN. :wink:

        Komentarz


        • Witam!
          Ja również mam problem opadającego tyłu w liftbacku z gazem. Wczoraj się umówiłem na sprawdzenie w radomiu w serwisie no i sprawdzili i wyslali zgloszenie. z ich pomiarow wyszło że tył miałem prawy 37,2, lewy 37,5 a przód prawy 39,5, lewy 39,4.
          Nie wiem jak oni mierzyli ale ja przed wczoraj mierzylem i mialem tyl 36,1 mm a przód 39,5.
          Czekam na odpowiedz mam nadzieje ze bedzie pozytywna

          Komentarz


          • Witam,
            wczoraj zostały dołożone dodatkowe springi do mojej Octavii. Po wymianie przy połowie baku benzyny i połowie baku gazu prześwit wynosi: z lewej strony 400mm a z prawej 398mm. Zobaczymy o ile samochód jeszcze siądzie po przejechaniu kilku kilometrów. Faktem jest, że po dołożeniu sprężyn samochód zupełnie inaczej się prowadzi. Ewidentnie czuć różnicę i to na duży plus.
            Janek

            Komentarz


            • Dzisiaj jazda po niezłych dziurach...pasażerowie nie narzekali! Zawieszenie tylne "ładnie" pracuje. Nie ma efektu "taczki" ... poważnie zaczynam się zastanawiać nad wymianą sprężyn z przodu :2kc
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Gosek007
                Czekam na odpowiedz mam nadzieje ze bedzie pozytywna
                Oczywiscie ze bedzie pozytywna. Tylko caly bajer polega na tym ze za krotki czas bedzie to samo, chyba ze wsadza te dodatkowe. Ja bym na twoim miejscu kupil Lesjoforsy i dogadal sie z ASO aby je zamontowali w gratisie.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez yunior81
                  Zamieszczone przez Gosek007
                  Czekam na odpowiedz mam nadzieje ze bedzie pozytywna
                  Oczywiscie ze bedzie pozytywna. Tylko caly bajer polega na tym ze za krotki czas bedzie to samo, chyba ze wsadza te dodatkowe. Ja bym na twoim miejscu kupil Lesjoforsy i dogadal sie z ASO aby je zamontowali w gratisie.
                  A u Ciebie jak tam hulają Lesjoforsy?
                  Nadal jest idelanie?
                  Bo u mnie nawet lepiej.... jest doskonale.
                  Teraz mam nawet koła napompowane do 2,2 i jest bosko.
                  Wcześniej jeździłem od 1,9 do 2,1 i trzęsło...

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez oluap
                    A u Ciebie jak tam hulają Lesjoforsy?
                    Nadal jest idelanie?
                    Bo u mnie nawet lepiej.... jest doskonale.
                    Teraz mam nawet koła napompowane do 2,2 i jest bosko.
                    Wcześniej jeździłem od 1,9 do 2,1 i trzęsło...
                    W stosunku do "ori" to jest przepaść. Tył jest dużo sztywniejszy, nie dobija na progach zwalniających jest fajnie. Kusi mnie jeszcze zeby przetestować "twój zestaw" z tyłu..... No i oczywiscie chodzi mi po głowie wymiana sprezyn z przodu aby charakterystyka była jednakowa bo teraz przód jest miekki a tył twardy.... Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.

                    Jakbyś mógł to wrzuć tu fotę auta. Zobaczymy jak teraz wyglądana 4 nowych springach i napisz jak to w mm wyglada. Osobiscie jestem bardzo ciekaw.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez yunior81
                      Zamieszczone przez oluap
                      A u Ciebie jak tam hulają Lesjoforsy?
                      Nadal jest idelanie?
                      Bo u mnie nawet lepiej.... jest doskonale.
                      Teraz mam nawet koła napompowane do 2,2 i jest bosko.
                      Wcześniej jeździłem od 1,9 do 2,1 i trzęsło...
                      W stosunku do "ori" to jest przepaść. Tył jest dużo sztywniejszy, nie dobija na progach zwalniających jest fajnie. Kusi mnie jeszcze zeby przetestować "twój zestaw" z tyłu..... No i oczywiscie chodzi mi po głowie wymiana sprezyn z przodu aby charakterystyka była jednakowa bo teraz przód jest miekki a tył twardy.... Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.

                      Jakbyś mógł to wrzuć tu fotę auta. Zobaczymy jak teraz wyglądana 4 nowych springach i napisz jak to w mm wyglada. Osobiscie jestem bardzo ciekaw.

                      opis jak to wygląd w mm jest wyżej na tej stronie
                      fotka
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • oluap, na takich spreżynach powinny wyjeżdzac Skody z fabryki....

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez yunior81
                          oluap, na takich spreżynach powinny wyjeżdzac Skody z fabryki....
                          e tam sam se w garażu wyklepałem...

                          Komentarz


                          • for leonn, u nas nie jest osob co by reklamowały springi, kdo sie niezgadza na fabryczne niech sobie kupi nowe za swoje grosze. :cry:

                            jesze raz, dzienki kolegovi nick : Jano. Bo dzienki jemu sobie kupilem monroe sp3349 a jest fakt super, samochod jedze tak jak ma, przeswit przod 40,5 tył 41 a to mam 1/2 N95 i 100%LPG, Chcalem kupicz lesjofors HD, ale niekupilem bo som o jakisz 4 cm krotsze niz monroe sp3349 i samochod by niebył tak wysoko jak mam teraz. Opuszam tematu sprezyn po 200 dniach czytania tego tematu. Jak bedem zaladowany na full, 4 rowery na haku, thule box na dachu i full bagaznik zrobie FOTO i daje na forum.

                            dzienki trzymaicze sie,
                            uff-je to práce, se sna¾it psát polsky

                            dovolená léto 2013 miescowoscz Trzesacz, Poland :szeroki_usmiech

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez honzahradek
                              kupilem monroe sp3349 a jest fakt super, samochod jedze tak jak ma, przeswit przod 40,5 tył 41 a to mam 1/2 N95 i 100%LPG,
                              honzahradek, z przodu sprężyny też zmieniałeś na monroe?
                              Zamieszczone przez honzahradek
                              Jak bedem zaladowany na full, 4 rowery na haku, thule box na dachu i full bagaznik zrobie FOTO i daje na forum.
                              Daj fotkę, zobaczymy jak te monroe się sprawdzą pod takim obciążeniem.

                              Komentarz


                              • Przod jest origo skoda niezmienany a ani nebede wymienacz, dla mie nie jest trzeba

                                Komentarz


                                • pochwal się swoim autem tu na forum - opisz go, daj zdjęcia :-) Fajnie, że jesteś z Nami.
                                  SIMPLY CLEVER
                                  Wiesz co dobre :-)

                                  Moja Maszyna
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                  Komentarz


                                  • Czy mogę założyć sprężyny Lesjofors bez utraty gwarancji?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez fajny52
                                      Czy mogę założyć sprężyny Lesjofors bez utraty gwarancji?
                                      jakiej gwarancji?

                                      Komentarz


                                      • Chodzi mi o to czy nie utracę gwarancji na cały samochód po zamontowaniu innych sprężyn niż ori.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez fajny52
                                          nie utracę gwarancji na cały samochód po zamontowaniu innych sprężyn niż ori.
                                          ... myślisz, że ASO to sprawdzi ? :roll: (jeżeli zrobisz to poza ASO) ...niby jak to sprawdzą ... będą specjalnie Tobie sprężyny wyciągali ... jak przyjedziesz na zmianę oleju :wink:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez fajny52
                                            Chodzi mi o to czy nie utracę gwarancji na cały samochód po zamontowaniu innych sprężyn niż ori.
                                            To jedź wymienić do ASO, za wymianę twoich sprężyn na śląsku w ASO biorą od 150zł do 250zł i masz po problemie

                                            Komentarz


                                            • Teoretycznie - nie ma na Lesjoforsach kolorowych kropek jak na ori springach.
                                              A co jak wymienisz amortyzatory? Albo np. żarówkę poza ASO?
                                              OEM się zgadza, charakterystyka też, numer sprężyny też odpowiada takiej jaką się powinno założyć.
                                              Jak się trafi na wyćwiczonego przez SAP cwaniaka to będzie problem.
                                              Jednak jak padnie głowica, turbo, coś się urwie lub zgnije to jaki to ma związek ze sprężynami przy uznawaniu gwarancji?
                                              Są lepsze niż ori więc zawiecha przecież nie padnie

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leonn
                                                w ASO biorą od 150zł
                                                wg cennika to chyba 175 zł sie należy za wymianę 2 spreżyn (ja płaciłem 150 zł z wpisem w ksiązkę serwisową- bo chciałem).
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  wg cennika to chyba 175 zł sie należy za wymianę 2 spreżyn
                                                  Wolny rynek :wink:
                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  z wpisem w ksiązkę serwisową- bo chciałem
                                                  A po co Ci ten wpis w książce?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez leonn
                                                    po co Ci ten wpis w książce?
                                                    dla "kupującego" w przyszłości :wink:
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X